CÜNEYT ÜLSEVER’İN IŞİD/ISIL YAZISI


 

CÜNEYT ÜLSEVERİN IŞİD YAZISI

Ben IŞİD yüzünden RTE’ye bir şey yapılacağına inanmıyorum. Cidde toplantısından sonra ABD’nin resmi açıklaması “Türkiye’nin IŞİD terör örgütüne yardım ettiğine dair her hangi bir tespitimiz yoktur” şeklindeydi.

Bunu takiben Wall Street Journal ve TIMES’da yayınlanan Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan yazılar ise, NATO üyesi bölge ülkesi olarak yapılması gerekeni yapmamamız nedeniyle oynanan tiyatronun parçasıdır.

Türkiye’nin hedef alınacağı günler bu günler değil, yakında, 2015 seçimleri sonrası  günler olacaktır.

Seçim arifesinde işbirlikçilerini korkutmanın da bir alemi yoktur. Bu yapılanlar, işbirlikçi hükumeti, “antiemperyalist, başı dik bölge önderi” göstermeye yönelik faydalı operasyonlardır.

Hatırlayalım,IŞİD, CIA tarafından kuruldu.
Başta ABD, İNGİLTERE, KATAR, SUUDİ ARABİSTAN, AKP HÜKUMETİNCE lejyoner askerlerinden en çağdaş silahlarına kadar, siyasi, maddi, manevi DESTEKLENDİ.

BÖLGEDE KENDİNDEN ÖNCE ÇALIŞAN AB-D YANLISI ÖRGÜTLERİN AÇTIĞI KORİDORU, ELİNE VERİLEN EN GELİŞMİŞ SİLAH VE LEJYONER ASKERLER SAYESİNDE TEK BAŞINA DOLDURDU, İŞİNİ İYİ YAPTI.

ONUN GÜÇLENMESİNİ BAHANE EDEREK HAÇLI ORDULARI BÖLGEYE GİRECEK VE ÇEKİ DÜZEN VERECEK.

TÜRKİYE DE BÖLÜNMEKTEN NASİBİNİ ALACAĞI İÇİN “IŞİD’İN ORTAĞI OLMAKLA SUÇLANACAK VE DOĞUDA BAŞLATILAN “KUZEY KÜRDİSTAN” OLUŞUMLARI HAYATA GEÇİRİLECEK.,

YANİ BİZE DE ÇEKİ DÜZEN VERİLECEK.

Bu bağlamda, IŞİD saldırılarıyla gerileyen Musevi Barzani Kürtleri, PKK’nın Suriye kolu YPD, PKK’nın hallerine bakıldığında, Tayyip Erdoğan’ın, PKK ve öteki ırkçı Kürt oluşumlarını terbiye ettiği zannedilebilir.

TSK-PKK YANYANA İLGİNÇ GELİŞMEGerek iktidarın IŞİD’i savunması, gerek IŞİD’e karşı kurulan Haçlı koalisyonunda, Barzani’nin Musevi peşmergelerinin, PKK’nın ve yan kuruluşlarının NATO işgal ordularının yanında saf tuttuklarını, ABD’nin yeni müttefikleri olarak ilan edildiklerini hatırlayalım. 30 yıldır PKK ile savaşan TSK ordusunun, her gün asker, polis öldüren, son bir haftada 30 okul yakan, bölge illerine vali, kaymakam ve diğer bürpkratları atayan, hatta kendi polis, zabıta, vergi teşkilatlarını kuran, TSK ve polis kuvvetlerini tanımayan, PKK ve Barzani peşmergeleriyle, haçlı NATO orduları hatırına da olsa aynı safta savaştırılmasını hayal edebiliyor musunuz?

Hangi TSK mensubu bu savaşa katılabilir? Hangi general bu askerler bu yönde emir verebilir veya emrini dinletebilir?

Hükumetin rehineleri mazeret göstererek bu koalisyona katılmamasının gerçek sebebi, Cidde toplantısında NATO belgesini imzalamamasının perde arkasında bu korku vardır.

Ama korkuyu rehine bahanesiyle örten hükumet, bu rezaleti AKP’yi kahramanlaştırmaya dönük siyasi eylem haline getirmesi de iğrençtir.
Oysa IŞİD saldırıları ile Musul ve Kerkük Türkmenleri sürülmüş, Türkmen soykırımı sinema gibi hükumetçe seyredilmiş, onların boşalttığı şehre Barzani Kürtleri, Kürt terör örgütü mensupları dolmuştur.

Köylerinden kovularak dağlara, bu gün de ülkemize girişlerine izin verilen şeytana tapınan Yezidi Kürtlerine kapıların açılması, “Kuzey Kürdistan” ilan edilen bölgenin demografik/nüfus yapısını Kürt nüfusu lehine değiştirmeye hizmet etmiştir.

AB-'nin 21. yüzyılda Ortadoğu coğrafyasında yapmayı hedeflediği değişikliklerin haritası. Öteki adıyla B.O.P haritası

AB-‘nin 21. yüzyılda Ortadoğu coğrafyasında yapmayı hedeflediği değişikliklerin haritası. Öteki adıyla B.O.P haritası

Başımızdaki işbirlikçi AKPKK koalisyonu sayesinde, Irak’tan kovalanan Yezidi Kürtler, Süryani Rumlar, Sabi Araplar, bölgenin nüfus dengesini değiştirmek için kovulmuşlardır.
IŞİD, 1980’li yıllarda NATO toplantılarında ordumuza, hükumetlerimize dayatılan Doğu Anadolu’da Kürdistan ve Ermenistan içeren haritaların yaşama geçirilmesi için çalışmaktadır.

100. yılında mevcut devletimizi yıkmayı hesapladığından, 100 yıl öncesinden Said-i Kürdi Deliüzzamanlarca “Dar-ül Harp/Harp Yeri” ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti, toprağıyla, doğal kaynaklarıyla, hazinesiyle AKPKK koalisyonunda son 13 yıldır resmen yağmalanıp, talan edilirken, güney ve güney doğu sınırlarımızda yaratılan “siyasi otorite boşluğu” sayesinde de Kerkük, Musul petrollerinden diğer kaynaklarına kadar yağma ve talan etmektedir.

IŞİD bahanesiyle ülkemizin de bulunduğu bölgenin tamamıyla haçlılarca işgal edilmesi senaryosuna “muhalif” pozuna giren AKP ve başı TAYYİP DE BU SAYEDE, ÜLKESİNİ BÖLEN, SATAN İŞBİRLİKÇİ OLARAK DEĞİL, EMPERYALİZME KARŞI POSTA KOYAN “YENİ BÖLGE LİDERİ” OLARAK İRAN’IN ROLÜNÜ ÇALMIŞ GÖRÜNECEK. EMPERYALİZM VE KÜRTLER KEREVETİNE ÇIKACAK BİZLER DE SEFALETİNE KATLANACAĞIZ.

İSTANBULDA ORDU ELİYLE EĞİTİLEN, DEVLET ELİYLE MALİ, SİYASİ KORUMA SAĞLANAN IŞİD

IŞİD/ISIL İSTANBUL’DA EĞİTİM ALIYOR, YARDIM ALIYOR, YARDIM VE ASKER TOPLUYOR

IŞİD TİYATROSU OLAYI, SÖMÜRGECİ HALI ORDULARINA BÖLGEYİ TESLİM ETME, BÖLGE DEVLETLERİNİ SİYASİ HARİTALARINDAN SİYASİ REJİMLERİNE KADAR TASFİYE ETME, HALKLARINI KÖLELEŞTİRMEYE YARAYACAKTIR.
İŞBİRLİKÇİ CHP’NİN, İŞBİRLİKÇİ YAZARI CÜNEYT ÜLSEVER’İN, TAYYİP’İ ORTADOĞU KAHRAMANI” YAPACAK YAZILARINI HOŞ GÖRÜNÜZ” DİYORUM.

Takdir sizindir.

Alaeddin Yavuz
keykubat /
adilyargic/
adilyargicc

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Güncel Siyaset içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.