MALATYA’DA ÇARPIŞAN UÇAKLARIN AÇIKLAMASI


MALATYA DÜŞEN İKİ UÇAK NASIL ÇARPIŞIR?

Savaş uçaklarını kapışmaları acımasız olur.Acaba böyle kapışma sonucu mu düştüler?

Savaş uçaklarını kapışmaları acımasız olur.Acaba böyle kapışma sonucu mu düştüler?

Süleyman Şah’ın türbesinin taşınmasına tepkilerin sürdüğü saatlerde, AKPKK genelkurmayı ya da Tayyip’in Sadık Komutanlığı dün akşam saatlerinde düşen iki uçağın çarpıştıklarını açıkladı.
Hani bizim pilotlarımız dünyanın en iyileriydiler.
Ne oldu?
Bunlar çırak pilotlar mıydı?
Sanmıyorum.

Şehitlerimiz tanrıdan rahmet dilerim. Bu pilotlar çok mu acemiydiler acaba?

Şehitlerimiz tanrıdan rahmet dilerim. Bu pilotlar çok mu acemiydiler acaba?

Her akşam Tv’lerde seyrettirilen ABD istihbarat uçakları, hedef ülkeyi savunan hava kuvvetlerinin uçaklarına onlarda olmayan bir güdümlü füze yollayıp birbirlerine çarpıştırıveriyorlar.
Böyle olabilir mi?
Neden olmasın?

Türkiye Savaşa Zorlanıyor;

Türkiye, Ukrayna, Gürcistan, Kafkas Çeçenleriyle birlikte Rusları Kafkaslardan çıkartma savaşında Ukrayna ve saydıklarımın yanında olmaya zorlanıyor.
Bu da yetmiyor Suriye’ye İsrail’in yanında doğrudan müdahaleye de zorlanıyor.
Yakında olası İran işgaline de zorlanıyor.
IŞİD’in ve diğer ESAD rejim karşıtı C.I.A mamülü terör örgütlerinin ülkemizde eğitilip, Suriye’ye gönderilmeleri, yaralılarının bakımlarında bunca emeği varken, sözde IŞİD tehdidi yüzünden Süleyman Şah türbesi, Işid dahil bütün terör örgütlerine paralar dağıtılarak gerçekleştiriliyor.
Hükumet, önce “kimsenin yardımı, minneti olmadan yaptık” dese de sonradan gelen açıklamaların TBMM kürsüsüne kadar yansımasıyla geri adım atıyor.
Demek ki, ABD’nin her dediğini yapan AKP’ de bunca sadakatine rağmen küçük düşürülebiliyormuş.
Bu da, ABD bunun da olmasını istemiyordu sonucuna bizi yöneltiyor.
Yetmiyor, aynı gün içinde Malatya’da iki uçağımız “birbirleriyle çarpışarak” düşüveriyorlar.

Malatya'da uçakların düştükleri yer.

Malatya’da uçakların düştükleri yer.

Bu durumda, ABD’nin bizi savaşa zorladığı sonucunu çıkartmaktan başka yapacağımız şey yoktur.
Bunlar da olmazsa PKK’ya bir iç isyan çıkartacağı, bir kaç ay önceki Diyarbakır yağmalanması, Cizre, Hakkari olaylarının daha ağırının geleceği tehdidi de uzun zamandır medyada yer aldığından, beklenmektedir.
AKP, “iç güvenlik yasasını” sözde bu beklenti amacıyla” meclise getirmiş görünmektedir.
Buraya kadar AKP’nin az çok vatanı savunmayı düşünen, devleti savaştan koruyan bir mücadelesi olduğu izlenimi de görünmektedir.
Acaba öyle mi?

AKP hükumeti, Haçlı İşgalcilerinin konsümatrisi olmuştur.

AKP hükumeti, Haçlı İşgalcilerinin konsümatrisi olmuştur.

Yoksa, başta AKP’nin yardakçılarının işlerine gelmediği için mi bu böyledir bilemiyoruz.
Ama, bildiğimiz, AKP’nin, kendisini iktidarda tutan güçlere olan sadakatine rağmen, efendilerine karşı bazı görevlerini yerine getirmekte sıkıntı yaşadığı gerçeğidir.
Bu, yalakalıkla suçlanan Necdet Paşa’nın ordusu mudur, derin devlet midir, Rusya tehdidi midir yoksa hepsi midir tam olarak bilmemize imkan olmayan bir durumdur.
Ama, AKP, efendilerini kızdırmıştır.
Vatanseverliğinden mi, beceriksizliğinden mi bunu ileride öğreneceğiz.
Kim bilir belki de savaşa psikolojik ortam hazırlamak, kamuoyu yaratmak için ABD-AB ortaklığında yürütülen algı operasyonu da olabilir.

Büyük devletler Suriye'yi işgal etmek için zorluyor

Büyük devletler Suriye’yi işgal etmek için zorluyor

Çünkü, halkının %51’in üzerindeki kesimi bu siyasetlere ve AKP’ye karşıdır.
Bu karşıtlığı böyle kitle algı operasyonlarıyla istenilen yöne çekmek mümkündür.
Son olan terör ve tecavüz cinayetleriyle yaratılan “İdam cezasının geri getirilmesi” faaliyetleri de bu algı operasyonuna örnektir.
Sonuç olarak;
Malatya’da düşen uçaklar birbirleriyle çarpışmadı, çarpıitırıldı, veya düşürüldü de infiali önlemek için böyle açıklama yapıldı.Ama ülkemize yapılan bir saldırıydı.
Saldırılar, devleti savaşa aktif olarak sokmayı amaçlamaktadır.Ama, kamuoyu buna karşıdır, saldırılar bir şekilde kamuoyunu savaşa onay vermeye de zorlamaktadır.

Ölen pilotlarımıza tanrıdan rahmet, ailelelrine sabırlar dilerken, ülkemize de savaştan, anarşiden, bölünmeden, iç karışıklalrdan uzak, dünyaya barış dolu bir gelecek dilerim.

Ülkemizde de bu kanlı Haçlı İşgal saldırılarında Haçlılar yanında yer alan bir figürandır.

Ülkemizde de bu kanlı Haçlı İşgal saldırılarında Haçlılar yanında yer alan bir figürandır.

Ama, parti,ırk,din,siyasi görüş ayrımı olmaksızın herkesin bastığı toprağa sahip çıkması gereken günlerdeyiz.
Bir kere içine düştükten sonra çukurdan çıkmak kolay değildir, hatta çukurda yaşam son da bulabilir.
Takdir milletin, okuyanlarındır.

Alaeddin Yavuz/
Alaeddin Yavuz wordpress
keykubat
/adilyargic
/ adilyargicc

Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Güncel Siyaset içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.