HALA DİNİ ÇARE GÖRENLERİ ANLAMAK OLANAKSIZDIR!


Yeryüzünde en az 6000 yıldır bütün devlet idareleri dine dayalı devlet düzenleridir.

Dini eleştirenleri dahi kazıklara bağlayıp yakmak, tırnaklarını, parmaklarını, eklemlerini koparmak, taşlayarak öldürmek, dişlerini çekmek, burunlarını kesmek, dillerini kerpetenle kopartmak gibi cezalarla insanlara dini dayatan devletlere rağmen hala dini çare görenleri anlamak olanaksızdır.
Emevi,Abbasi, Selçuklu, Osmanlı’yı demokratlar, solcular mı batırdı?
623 yıl Osmanlı komünizmle mi idare edildi? Kürt ve gerici isyanlarıyla cumhuriyetin 15 yılını boğuşmakla geçiren Atatürk’e demokrasiyi uygulama şansı mı verildi? Arkasından gelen 13 yıllık II.Dünya savaşı şartlarınde demokrasi uygulama olanağı mı vardı?


Olanağın doğduğu 1950’de devlete Ortodoks Hristiyanlıkla karıştırılmış Nurculuk aşılanmadı mı?


1950’den beri “3” yıl İsmet paşanın, “3” yıl kadar da Bülent Ecevit’in iktidarı vardır.
Geri kalan 59 yıl dinciler devleti yönetmiştir.


Kenan Evren 12 Eylül 1980’de F.Gülen cemaatine devleti teslim etmiştir.


Bu gün bütün açlıkların işsizliklerin, sefilliklerin sorumluları dincilerdir.
Yoksa değil midir?


Ne kadar nankörsünüz!


Aha bu resimdekiler bu gün nasıl devleti batırıyorlarsa, onların dedeleri de geçmiştekileri aynen batırdılar.

Dini değiştiren de, dönüştüren de, sömürü, zulüm kaynağı eden de dincilerdir.

Dini değiştiren de, dönüştüren de, sömürü, zulüm kaynağı eden de dincilerdir.

Alaeddin Yavuz/
Alaeddin Yavuz wordpress
keykubat
/adilyargic
/ adilyargicc

Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.