TERÖRE KARŞI ULUSLAR KOALİSYONU ŞARTTIR


TERÖR SADECE PKK’DAN İBARET DEĞİLDİR.
Bu gün dokuz can daha gitti. Katillerden hesap sorulacaktır diyoruz.
Olay o kadar kolay değil. PKK terörünü kendi devletimiz derin NATO ile ortak çıkarttı. Irak, Libya, Sudan, Mısır, Nijerya hep belli güçlerin ürünü terörle evlatlarını kaybediyor.
Terör olaylarını çözmek, sadece katillerden hesap sormak değil. Irak ve Suriye’deki ve ötekilerdeki katillerden kim hesap soracak. Bu uluslar arası projelerin ürünü bir sorun. Ezilen milletlerin ortak bir noktada birleşmeleri şarttır ve din mezhep gözetmeden ortak bir hareket konulmalıdır
Terör çok boyutlu kimliği olan bir sorun. Aksi halde hepimiz emperyalizmin bir şekilde ortakları olarak boğuşup duracağız ve akan kanlar da hep bizden olacaktır. bunun ilk işareti de din, mezhep, tarikat dayatmalarını terk etmektir.
Devlet, Amerikancı siyasetlerini terk edip, Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesine dayalı eski milli siyasetimize sarılmalı, Avrupa Birliği ve Amerika’nın sömürgeci siyasetlerine karşı bütün ezilen milletlerle ortak bir muhalif kutup oluşturma yolunu izlemelidir.
Bu ülkemizin gözden düşmüş karizmasını da kurtarıp tekrar bize hürmet gösterilmesine neden olabileceği gibi, ezilen ülkelerde akan kanların da bir süreliğine durmasını sağlayabilir.
Emperyalizm de boş durmayacaktır elbet ama ilkeler sabırlar ve metanetle uygulanırsa başarı getirecektir.
Terörden zarar gören uluslar ortak cephe almadıkça emperyalizm yeryüzünü köleleştirmekte gecikmeyecektir.
Aksi halde biz ırak, Suriye’ye terörist ihraç ederken Rusya, İran da bize ihraç edecektir ve bu felaket bizden kaynaklanmayan nedenlerle birbirimize büyüyen düşmanlıklarımızla sürecek, bölgede lanetli ülke ilan edilmemize sebep olacaktır.
 
ÜMİTSİZLİĞE ÇARE…
 
İnsanları değiştiremeyiz ama, insanları değiştirme gücü olanları değiştirebiliriz. Olaya buradan bakarsak umut olabilir.
Yazmamın tek sebebi bu.
Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.