ANAYASAYI TANIMAYAN İSTİFA ETMELİDİR.


Hem Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin anayasasına göre seçilip hükumet olacaksın. Milletvekili, bakan, TBMM başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı olacaksın ama anayasayı tanımayacaksın.

Vatandaş kanaatini beyan etmiş. Uğruna yemin ettiğin görevi yapacaksın yapmazsan lafları ve ardından gelecekleri de hazmedeceksin. Kimse sizi davet etmedi oraya siz kendiniz türlü iç dış kumpaslarla geldiniz oraya.

Vatandaş kanaatini beyan etmiş. Uğruna yemin ettiğin görevi yapacaksın yapmazsan lafları ve ardından gelecekleri de hazmedeceksin. Kimse sizi davet etmedi oraya siz kendiniz türlü iç dış kumpaslarla geldiniz oraya.

Hem de o anayasaya uyacağına ve onu koruyacağına dair namusun, şerefin üzerine yemin etmişken.

Bu anayasaya göre yemin edip görev yapan ve dokunulmazlıklarından, maaşlarından, 13 yıldır sorgusuz sualsiz devletin bütün kaynaklarını cemaat üyelerine, seni iktidara getiren dış güçlere peşkeş çekeceksin, dünyanın en zengin 100 siyasisi arasına gireceksin ama anayasayı tanımayacaksın.

Bu ülkede;

Cumhurbaşkanı anayasayı tanımıyor.

TBMM başkanı tanımıyor,

Başbakan, bakanlar kurulu ve AKP meclisi de anayasayı tanımıyor.

HDP milletvekilleri de tanımıyor.

AKP’nin istepnesi kripto Ermeni Bahçeli de tanımıyor ki istepneliğini sürdürüyor ve alenen AKP desteği ile hemde.

Tanımdığınız anayasaya göre yaptığınız görevlerden, anayasanın size sağladığı koruyucu ve diğer yasal haklardan yararlanırken, nüfus ticareti yaparken, çocuklarınıza gemiler, alır şirketler kurarken, 3,500 kişilik polis ordusuna kendinizi koruturken tanıyorsunuz.

O zaman da tanımayın.

Gidin devletimizi terk edin kendinize bir devlet kurun orada ne halt ederseniz edin.

Şu durumda laiklik ve demokratik rejim karşıtı güçler olduğunuz kendi ağızlarınızla ifade edildiğine göre, size karşı görevini yapmayan adli, askeri, emniyet kurumları da sizler kadar suçludurlar.

Şerefi olan ettiği yemine sahip çıkar. Yeminine sahip çıkmayanların bu devletin hiç bir nimetinden yararlanma hakları yoktur. Zaten harita ve belediye yasalarında yaptığını9z değişikliklerle devleti sekize böldünüz.

PKK ile danışıklı dövüş yaparak başkanlığı çantada keklik haline getirmekten başka şey yapmadığınız ortada.

Çözüm süreçleriniz hala masadan inmiş değil ve her an devletin bir veya birkaç tarafını özerk ilan edebilirsiniz.

13 yıldır Ermeni-Yezidi- Süryani ordusu PKK'yı güçlendirerek ordu haline getirdiler. Yezidi Kürt siyasileri baş tacı edip Irak'ta Kürdistan ilan ettirdiler. Türkçe Kuran olmaz derken, Kürtçe Kur'an ile oy istediler.

13 yıldır Ermeni-Yezidi- Süryani ordusu PKK’yı güçlendirerek ordu haline getirdiler. Yezidi Kürt siyasileri baş tacı edip Irak’ta Kürdistan ilan ettirdiler. Türkçe Kuran olmaz derken, Kürtçe Kur’an ile oy istediler.

Yapmayacağınıza dair hiç bir güvence vermemişken yapacağınıza dair 14 yıldır söylediğiniz yalanlar, ayyuka çıkmış Oslo, Dolmabahçe görüşmeleriniz hala unutulmamıştır ve gözünüze sokulmaktadır.

Halkı ileri demokrasi nidalarıyla aldatıp padişahlık getirme hevesinde olduğunuz demokratik, laik anayasal düzeni yıkmayı hedeflediğiniz sözlerinizle ortadadır.

Şerefiniz varsa istifa edersiniz ya da aklınızı başınıza alır devleti yaşatmak için elinizden geleni yaparsınız.

 

Bunca yıldır yaptıklarınızdan, söylediklerinizden sizin bir işgalci kripto azınlık yapılanması çete olduğunuz açıktır. İlgili bütün kurumlar görevlerini yapmalıdır. Yoksa yakın zamanda bu ülkeye de insanlarına da yazık edeceksiniz. Sizin geçmişe dayalı kinleriniz ve öçleriniz uğruna sayısız masum insanın ölümüne sebep olacaksınız.

Yasadışı olarak kurduğunuz sözde vakıflarınıza doldurduğunuz fakir fukara çocuklarının ırzlarına geçtiğiniz gibi şimdi de ölümlerine sebep olmak sizin için sadece geçmişin kinini almanın yollarından sadece birisidir.

AB-D talimatlarınızla çıkartacağınız Kafkaslarda ve Balkanlardaki savaşlarda kıyılacakları günlerin projelerini çoktan hazırladınız zaten. Bu yüzden üç-beş çocuk kampanyası yürütüyorsunuz, onlara biçtiğiniz gelecek sadece ölümdür.

Siz de bu ölümlerden nasipleneceksiniz elbette.

Bundan sıyrılmanızın olanağı yoktur.

Tacı haine giydiren milletin kanı dinmez!!!

Takdir milletindir.

Alaeddin Yavuz/
Alaeddin Yavuz wordpress
keykubat
/adilyargic
/ adilyargicc

Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Güncel Siyaset içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.