AMERİKA BAŞKANI CUMHURİYETÇİ TRUMP OLDU.


AMERİKA BAŞKANI CUMHURİYETÇİ TRUMP OLDU.

Donald Trump, babasından aldığı 300 milyon ABD Doları ile cumhuriyetçi Ronald Reagan ve baba G.W.Bush dönemi zenginlerinden birisi olarak, kendini var eden siyasi yapılanmanın temsilciliğine oynamış ve başkan olmuştur.

Donald Trump ve Bill Clinton aileleri

Donald Trump ve Bill Clinton aileleri

Amerikan tarihini incelediğimde benim çıkarımlarım, dünyaya kökten dinciliği, soğuk savaş döneminde “Komünistler geliyor bize sarılın, dinin koruyucusu biziz” diyerek dincileri kendilerine çekip yeryüzünü işgal ederken, Protestan Hristiyanlığı her ülkenin yaygın dini mezhepleri üzerinden yayan, anarşi, terör, ekonomik krizler ile ezilen milletleri soyup, Amerikalı girişimcilere, serbest Pazar ekonomistlerine büyük zenginlikler kazandıran Cumhuriyetçiler, son yavru G.W.Bush un faşist işgalleriyle kana bulamasının ardında yaptıkları gibi, dünya milletlerinde uyanan nefretleri dindirmek için ABD devlet siyasetini aynen sürdüren ama uzlaşmacı siyaset uygulayan Demokratları getirerek kalpleri yumuşatma taktiği yürütmektedir.

Aslında olan, iyi ve kötü karakterlerden seçilen siyasi önderlerin kişiliklerine uygun, sert ve yumuşak siyasetler ile ABD küresel sermayesi çıkarlarından hiç taviz vermeden, bir sağ, bir sol vurarak şaşkına uğratmakta ve ezilen milletleri soymaktadır.

Amerikanın lanetli halkı sayılan Zenci kölelerden Barrack Obama nın iki dönem başkanlığa seçilmesi sadece sert Bush un ardından  gelen bir okşamadan başka şey değildi.

Daha seçildiğinde, ben dünyada demokrasiyi her ne kadar herkes için istesem de kendi devletimin izlediği siyasetlerin dışına çıkamam” açıklamasını yapmış, uyguladığı siyasetler sonucu ezilen milletlerin döktükleri kanlar yanında, uzlaşmacılığı yüzünden uzayan siyasi görüşmeler nedeniyle B.O.P projesi de oldukça yara aldı.

Bu da başta ABD ve AB şirketlerinin kayıplarına neden oldu, halkları pahalılıkla tanıştı, milyonlar göçmen A.B. kapılarına dayandı, Meksika sınırında da Meksikalı göçmenler de ABD için kabus olmaya başladı.

Suçlu ayağa kalk denilince demokratlar suçlu oldu. Ama, Amerikan karşıtılığı asla Bush dönemi kadar olmadı, kısacası okşama iyi geldi. Bu fatura da ABD için doğaldır.

Bill Clinton başkan olduğunda eşi, şimdi seçimi kaybeden Hilary Clinton hakkında bir anekdot ülkemize kadar gelmişti;

Benzin istasyonundan yakıt alan Hilary, pompacının kendisini Üniversiteden eski sınıf arkadaşı olarak tanıtıp;

“Bill Clinton ile evlenmeseydin sen de benim gibi birinin karısı olabilirdin” demesine karşın Hilary verdiği cevapta;

Kocam sen olsaydın şimdi başkan sendin” dediği bir anekdottu bu.

Bu hırsı doğru olmalı ki, yıllardır hem Cumhuriyetçi hem Demokrat hükumetlerde etkin görevler alarak yıpranmış bayan H.Clinton, ilerleyen yaşına rağmen kendisini başkan seçtirme hastalığına düşmeseydi, Demokratlar başka bir aday ile bu seçimi alabilirlerdi.

Çünkü, emlak komisyoncusu, babasından aldığı üç yüz milyon doları cumhuriyetçi iktidarlar R.Reagan ve baba Bush dönemlerinde işleterek sayılı ABD zenginleri arasına girmiş Donald Trump aslında dış ülkelerde göz dolduran bir kişilik olamadığı gibi, kendi ülkesinde de bir “Obamacare” sembolü olmayı başarmış değildir.

Her ne olduysa, son Pensilvanya konuşmasından sonra şansı değişen D.Trump seçimlerde ipi göğüsleyen olmuştur.

Seçim sonuçları kesinleştiğinde, kendisine verilen yazılı kağıttan metinleri okuyarak hedeflerini sıralaması, pişmiş aşa su katacak çam devirmelerini önlemekten başka amaç taşımıyordu. Hilary veya Donald veya başkası küresel sermayenin memurlarıdır, görevleri bellidir. ABD zenginleri dışında onlardan umutlananlar ahmaktır.

Dünyayı emlak komisyoncusu, vergi kaçakçıları şatanist clu clux clan örgütü mensupları oldukları iddia edilen cahiller yönetmeye devam edecek.

Bunu boşa demiyoruz elbet;

Donald Trump Adı Yüzünden mi Seçildi?

Donald, Gal dilinde bir bileşik admış. Anlamı da “Dünyayı Yöneten” demekmiş.

Soyadı da; Trump=Koz, oyunda koz çakmak olunca, bunu küresel sermayenin dünyayı yönetmek için oynadığı son koz olarak yorumlamak kalıyor.

İsterseniz Kanada başbakanı Justin Trudeau’ nun taktığı iddia edilen adı da söyleyebilirsiniz; Tramp=Aylak, serseri, avare…

Bize görünenler böyledir, ama siyasilerin görevleri de bizim kendilerinde göremediğimiz iyilik ve güzelliklerini bizlere göstererek yanıltmaktır.

Yanıltsınlar da insanlığa hayırlı olsunlar umarım.
Alaeddin Yavuz/
Alaeddin Yavuz wordpress
keykubat
/adilyargic
/ adilyargicc

 

Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Güncel Siyaset içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.