DİPLOMASIZLIĞIN KAZANDIRDIĞI OY RANTI.


 

 

Sümer, Hint, eski Mısır, Fars, Grek dinlerinde okuryazarlık, tapınakta yapılan ruh çağırma ayinlerinde, Cebrail veya çağrılan tanrı tarafından verilen eğitimle kazanılırdı.

Okumayı bu yolla öğrenen Soferim yani OKUYUCU olurdu. Yazmayı da öğrenirse YAZATA yani YAZICI olurdu. Başrahiplikten krallığa kadar yükselirlerdi.

Eğitim yoluyla öğrenenler yirmili otuzlu yaşlarda öğrenirler, bu görevlere getirilmezlerdi. Bu gün bu ilke, masonlarda, Yahudi, Hristiyan, İslam tarikatlarında bile hala geçerlidir.

19.yüzyılda Bahiliği kuran Bahaullah, Allah olduğunu iddia ettiği İngiliz mason dini Bahailiği yaymak için Irak Süleymaniye Yahudi ve Yezidi Kürtlerine İngilizlerin emriyle gittiğinde Kürtler sorar:

-Okuma biliyor musun?

– Evet. – Peki yazı?

-Evet. i

Cevap gelir.

“Bizde okuryazar olandan Allah olmaz, sana güle güle.

Bu konuyu yıllar önce “19.yy. Mason İslam Dinleri” yazımda işlememden kısa süre sonra T. Erdoğan uçakta bir gazeteciye :-Ben okumam, önemli kitapları danışmanlarım (yazıcılarım) okur demişti.

Bunu takiben Mesihliği ve Fevai Aslan ın Allah iddiaları çıkmıştır. Nurculukta da var olan “100 yılda bir dini yenileyen mürşit çıkma iddiası” öteki dinlerde “Tanrı çıkması” şeklindedir.

Doğu Anadolu ve Ortodoks Rum, Yahudi oylarının sırrı burada yatmaktadır. Tayyip, onları Müslüman, Türk baskısından kurtaracak tanrıları veya mürşitleridir.

Ülkemizin Dolce Vitası Tayyip

Ülkemizin Dolce Vitası Tayyip

Ülkemizin Dolce Vitası Tayyip

Buna inanan Rum ve Kürtlere tanık oldum da. Bu gidişle diploma hiç çıkmayacak gibi görünmektedir. Diploma çıkarsa oylar kesilir.

Biz hep çağdaş yada İslam mantığıyla olayları yorumladığımızdan bir din tüccarının ince hilesini gözden kaçırıyoruz diyorum. Çakma da olsa bir diploması vardır. Bu diploma çıkarılmalıdır.

Bilginize.

AlaeddinYavuz/
Alaeddin Yavuz wordpress
keykubat
/adilyargic
/ adilyargicc

Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Arkeoloji-Dinler Tarihi, Güncel Siyaset içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.