FACEBOOK REFERANDUM PAYLAŞIMLARI


17 Nisan 2017 günü facebook paylaşımlarımdan;

İSTANBULU BİLMEYEN KÖPRÜ TÜNEL MANYAKLARINA..
1984’DEN BERİ İSTANBULDAYIM. AKPNİN YAPTIĞI RAYLI METROYA BİNMEDİM, ÜÇÜNCÜ KÖPRÜYÜ, BOĞAZ TÜNELİNİ GÖRMEDİM. BOĞAZ TÜNELİ GEÇİŞ 15TL,DÖNÜŞTE DE TEKRAR AYNI ÜCRET. BU YÜZDEN DEMİRELİN KÖPRÜSÜ DAHA EKONOMİK. ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ YOLU 140 KİLOMETRE UZATIYOR, VAKTİ OLAN, BURAKIN TANKERLERİNDEN BEDAVA DEPO FULLEYENLERE 3.KÖPRÜ UYGUN OLABİLİR. O TARAFTA YERLEŞİM DE YOK ZATEN. MERAKLI SALAKLAR BUYURSUN GEÇSİN.
OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜNE YÜKSEK ÜCRETİ YÜZÜNDEN SULANAMADIM BİLE. KÖPRÜDEN GEÇİŞ 96 TL DİYORLAR. KARADAN DOLANAN MAZOTLU OTOMOBİL 25TL YAKIYOR.
AYRICA, YOL, TÜNEL, KÖPRÜ GİBİ AMME HİZMETLERİ HALKA ÜCRETSİZ OLUR. BİZDE DELİ DUMRUL KÖPRÜSÜ. GEÇENDEN GİDİŞ DÖNÜŞ, GEÇMEYENDEN İKİSİ ARTI KDV, ÖTV’Sİ ALINIYOR.
EFENDİM, AVRUPA’DA DA OTOYOL, BAZI KÖPRÜ, TÜNELLER ÜCRETLİYMİŞ.
AVRUPA KALİTESİNDE KAÇ OTOYOLUMUZ VAR? 350-400KM SÜRAT YAPILACAK KAÇ OTOYOL VAR. BÜTÜN YOLLAR ÇÖKMÜŞ, YAMALI BOHÇA GİBİ. AYRICA AVRUPALININ İŞSİZLİK MAAŞI BİZİM ASGARİ ÜCRETİ KATLIYOR, ÇALIŞAN MEMUR İŞÇİMİZDEN FAZLADIR. AVRUPA PETROL ÜRÜNÜ YAKITLARI BİZİM YARI FİYATIMIZA KULLANIYOR.
YAPILMASI GEREKEN ŞUDUR:
OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ 25TL,
BOĞAZ KÖPRÜLERİ VE TÜNELİ 3TL. HEPSİ OGS VE HGS
BAK NASIL PARA KAZANIYORSUNUZ…
BOĞAZ IN HEM ALTINDAN HEM ÜSTÜNDEN GEÇİP HİZMETE NANKÖRLÜK EDİYORSUNUZ DİYEN, KENDİSİ ANADOLUNUN KÖYÜNDEN ÇIKMAMIŞ, YA DA BİLEREK SÖYLEYEN PARTİCİ SALAKLARA DUYURUMDUR.

 

 

HERKESE İYİ GÜNLER.
AKPYSK ile onları destekleyenler hileci tanrının çocukları olduklarını kanıtladılar. Milletin iradesine hileyle ipotek koydular. Demokrasi, özgürlük mücadelesi elbet sürecek. Kültürel mücadele yerini kültürel ve eylem mücadelesine bırakacaktır.
Ancak, gençlerin kırdırıldığı bir iç savaşa karşıyım doğrudan sorumlulardan hesap sorulmalıdır. Öncelik bu olmalıdır. Gençlerimiz, mikletimizin tomurcuk çiçekleridir, geleceğidir. Tomurcukları yolunan çiçe kurur, gençlerini kaybeden millet ölür.
Her türlü saltanat oluşumuna büyük mitingler ile tepki verilmeli, mitingçiler de silahlı militanlarca dışarıdan korunmalıdır. Atatürk’ğn Bursa nutku yürürlüğe sokulmalıdır. Ya da Akp çetesi parlamenter rejimi sürdürmelidir. Halkın yarısından fazlasının karşı olduğu rejim hevesi terk edilmelidir. Israr ederse olayların sorumlusu olacaklardır. Halka direniş hakkı doğmuştur.
Takdir sizindir.

 

CHPNİN ANAYASAL GÖREVİ.
%2,5-3,5 mühürsüz oyun pompalandığı itirafları var. Ysk itiraf etmiştir. Chp hemen anayasa mahkemesine başvuru yapmalıdır.
MHP’nin Amerika’nın istepne yama partisi olduğu tartışılmıyor artık. Hdp bile ondan vatansever çıktı.

 

RTE’Yİ MECLİSE SOKAN SİİRT, KÜRTÇÜLÜĞÜN MERKEZİ ŞIRNAK #HAYIR DEDİ. KASTAMONU’DAN RİZE’YE HER YER PONTUS, BİZANS ÇIKTI.

 

 

HUDUT BOYLARI VATANA SAHİP ÇIKTI…
#HAYIR DİYEN, ARTVİN”DEN SİİRT’E, ORADAN MUĞLA’YA, ÇANAKKALE, BALIKESİR’DEN TRAKYA VE İSTANBUL İLE SON BULMUŞ, KARADENİZDEN ZONGULDAK İNCİ OLARAK BELİRMİŞTİR. KISACA HEP HUDUT BOYLARI BÜYÜYÜ FARK EDİP #HAYIR DEMİŞTİR.
ESKİ BAŞKENTLER BURSA, KONYA ÇUVALLAMIŞTIR.
ÜLKEMİZİN EN UYANIK İLLERİNİN HUDUT İLLERİ OLMASI DİKKAT ÇEKİCİDİR.
İÇ KESİMLER OSMANLI VE KURTULUŞ SAVAŞINDA DA BÖYLEYDİ.
ANKARA, TUNCELİ , EŞKİŞEHİR GİBİ İÇ BÖLGE İLLERİMİZE DE TEŞEKKÜRLER DİYORUM.
AMA, BALKON KONUŞMASI ŞAİBEYİ KALDIRMAMIŞTIR. İTİRAZLAR, MÜCADELE SÜRECEKTİR.

 

EMRE KONGAR:
-BENİM GİBİ BAZI SAFLAR, SİZİN BAĞIMSIZ YARGI HAKKINIZI YILLARDIR SAVUNDULAR. AMA BU GÖREVİNİZİ DEVLETİN, MİLLETİN KADER ANINDA DATIN DİYE BUNI YAPMADIK.
MERDAN YANARDAĞ:
1,5 MİLYON SAHTE OY VARDIR, 2,5 MİLYON OYA İTİRAZ VARDIR. SAYIM TAMAMLANMADAN BALKONDAN YAPILAN ZAFER DEĞİL HEZİMET KONUŞMASIDIR. DEVLETİ İŞGAL EDİYORSUNUZ.

 

ARTIK DEMOKRATİK ÜLKE DEĞİLİZ…
KASIM VE NİSAN SANDIK SONUÇLARINDA MÜDAHALE OLDUĞU AÇIKTIR.
MÜDAHALENİN, DONALD TRUMP ‘IN SURİYE, KUZEY KORE ÇIKIŞLARININ ENDİŞESİNİ OKUYORUM.
BU ARADA DA OLAN DEVLETE MİLLETE OLUYOR.
AMERİKA İSTİYOR DİYE REJİM DE GİTTİ ELDEN. AMA HALKIN DEĞİL, DERİNLERİN RIZASIYLA.

 

AKPLİLER %49’A SEVİNMESİN AĞIT YAKSINLAR. BU, HALKTAN GELEN MEYDAN OKUMADIR, HÜKÜMETÇE BAŞARISIZLIKTIR. 15 YIL TEK PARTİ, TEK ADAM, İŞ, GÜÇ, SİLAHLA, KAOS, TERÖRLE TEHDİDE RAĞMEN %51 KESİN OLMAYAN #EVET, REZİLLİKTİR.
DÜNYA MİLLETLERİ BUNA GÖTLERİYLE GÜLERLER.
DÜNYA LİDERİ, ÜLKESİNDEKİ DİKTATÖRDEN BAŞKA ŞEY DEĞİLDİR DEMEKTİR.

 

%49 #HAYIR Ne Demek? #HAYIR oyları yürekten, ötekileri kürekten. Ya nimetinden ya da sapından korkuya evet onlar 15 yıldır tek adam tek parti sürekli tehdit sonuç %49 #Hayır bu meydan okumadır. Kavgaya bindiğinde #hayır %70 olur

 

 

KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN. BU OY ORANIYLA AKP VE REİSİNİN İSTİFA ETMESİ GEREKİR. 15 YIL TEK PARTİ, TEK ADAM YÖNET, OHAL’DE REFERANDUM YAP, HALKI İŞİ, HAYATI, SİLAHLA TEHDİT ET, AYRILIKÇI KÜRTLERDEN BİLE OY ALMA, BÜYÜK ŞEHİRLERİ KAYBET, SONUÇ KESİN OLMAMAKLA %49 HAYIR İSE ADAMI 196 DEVLET ARASINDA KİMSE ŞEYİNE SALLAMAZ.
BÜYÜK ŞEHİRLERİ KAYBEDEN İKTİDAR OLAMAZ.
REJİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN %75-80 OY GEREKİR.

 

Tek hain bölge Doğu Karadeniz Bölgesiymiş.
Van, Diyarbakırdan Mardin’e, Adana’dan Muğla, ordan İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Trakyaya, oradan İstanbul Zonguldak’a #hayır çıkıyor. Ama, Sinop’tan Rize’ye evet çıkıyor. Vatan haini denilen Tunceli en yüksek #HAYIR
veriyor.
Bu durumda vatan haini Doğu Karadeniz çıkıyor.

 

DOĞU ANADOLU, DEMOKRASİ BİLİNCİNDE İÇ ANADOLU, KARADENİZİ KATLADI.
URFA, KİLİS, ADIYAMAN, K. MARAŞ GİBİ, AMERİKAN KİLİSELERİNDEN GELEN KİLİSE BAĞIŞLARI ADINA 19. YÜZYILDA PROTESTAN OLAN, MENDERES DÖNEMİNDE MÜSLÜMAN, AKP İLE ÖNCE FETOCU SONRA MENZİLCİ KRİPTO ERMENİ İLLER İSE YÜZ KARASI OLMAYA DEVAM ETTİLER.

 

HALKIN İRADESİ YOK SAYILMIŞTIR…
REFERANDUM HİLENİN DANİSKASINI YAŞATTI.
Beş milyona yakın Süriyeli, üç milyon Afgan militanı etti sekiz milyon. Tespit edilen, bir buçuk milyon mühürsüz, iki buçuk milyon şaibeli oy etti 12.000.000 oy.
Aşağıdaki mesajda 22.000.000 mühürsüz önceden hazırlanmış oy topla 34.000.000 sahte oy
Bunca hileye rağmen sonuç %49’a %51.
AKP ve destekçileri olan işbirlikçi örgütkenme suç işlemiştir, suçludur. Takdir milletindir.

 

1915-1923’DE PONTUS, ERMENİSTAN, SÜRYANİSTAN KURAMADIKLARI İÇİN TRAVMA YAŞAYANLAR, MÜSLÜMAN GÖRÜNÜP HALKI ALDATARAK VE SAYISIZ SEÇİM HİLELERİYLE ZAFER İLAN ETTİLER.

 

REFERANDUMUN TEK GERÇEĞİ, HER DİN, DİL, IRKTAN ÖZGÜRLÜĞÜNE, BASTIĞI TOĞRAĞA SAHİP ÇIKAN VATANSEVERLER TEK ÜLKÜDE BİRLEŞTİLER. BU MİLLET YIKILMAZ. AKP VE YAVŞAKLARI YIKILIR, YIKILACAKLARDIR VEYA UTANACAKLARDIR VE UYANACAKLARDIR.

Alaeddin Yavuz/
Alaeddin Yavuz wordpress
keykubat
/adilyargic
/ adilyargicc

 

Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Güncel Siyaset içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.