ADALET YÜRÜYÜŞÜ HAKKINDA DÜŞÜNCELER VE ENDİŞELER


AYRAN GÖNÜLLÜYÜZ VESSELAM.

15 yıldır yazıyorum;

“İktidarı tayin eden güçler, muhalefeti de, Tbmm dışı muhalefeti de eğitim, sermaye, bürokrasiyi de tayin ederler” diye.

Herkes hemfikir oluyor.

Sonra, taklit bir Tuz yürüyüşü başlıyor, bir iki gürültü herkes peşinde.

“Yav katılın mümkünse başkalarını da bu yürüyüşe dahil edin ama uyanık olun, bunların patronları aynıdır” desem de kripto AKP’li muamelesi görmekten kurtulamıyoruz.

2008’de de Ergenekon başladığında yazmıştım.

“Yapılan tutuklamalar haksızdır, delil uydurma sitemi bile ABD taktiği, Türk yargısı böyle delil uydurma sistemi yaşamadı.

Ama, bunlar yakın zamanda serbest kaldıklarında AKP ile veya AKP’siz emperyalizmin projelerini bize ‘vatan kurtaran aslan’ sıfatıyla dayatacaklardır” Diye yazdığımda bilgisayarım virüslerle ilaçlanmıştı ve çok uğraşmam gerekmişti.

Kahin değildim, nasıl bildim?

Patronlarını tanıyorum.

Şimdi de bu sonunda halka değil K.Klılıçdaryan’a yarayacak. Ama en azından adalet için desteklenmeliyse de sonunda AKP’ye hizmet edecektir” diyorum.

Şimdi “tuuu kaka” edildik bazı arkadaşlarca.

Ergenekoncular kadar beklemeden sonuçları göreceğiz yakında daha kısa zamanda.

Ben yanılırsam mutlu olacağım, sevinçten harmandalı,zeybek oynayacağım.

Ya siz ne diyeceksiniz?

Ayran gönüllü dostlarım.

Alaeddin Yavuz

Facebook’da yazdıklarım da bunlardır;

ASLINDA YCHP BAKIMINDAN RTE HAKLIDIR, AMA BU EN ÇOK RTE’YE HİZMET EDECEK BİR PROJEDİR. BİRAZ DAHA TEHDİT, ŞİDDET ARTTIRILARAK AKP’NİN SADIK MUHALEFET MÜDÜRÜ GANDHİ YAPILIR. ÜMİT KOCASAKAL VEYA BAŞKA MUHALİF CHP’NİN BAŞINA BU SAYEDE GELEMEYECEK, K. KILIÇDARYAN II. BOHÇALIYAN OLACAK VE İKİ Partili KUKLA YENİ DÜZENİN EBEDİ MUHALİF ORTAĞI KALACAK.

ADALET (!) YÜRÜYÜŞÜ AKP’YE HİZMET EDER.

BU yüzden yürüyüşe müdahale olmaz.

Neden mi?

Yürüyüşe KATILMAYAN Metin Feyzioğlu ve Ümit KOCASAKAL muhalif grubu bu yürüyüşle bitmiştir. TESEV memuru Dersim GANDHİ si bu yürüyüşle iç ve dış dünyanın sempatisini çekmiş, kendini demokrasi aşığı olarak kabul ettirmiştir.

Dış dünya artık onu kaale alacaktır. Bu yürüyüş, KILIÇDAROĞLU’nu rakipsiz yapacak, iç muhalefet bitecek, o da AKP ile bildiğimiz gibi olacak. CHP iç muhalefeti bu yürüyüşle bitmiştir. CHP, Akp’ye teker olma görevini rahatça sürdürecektir.

Adalet Yürüyüşü, Adalet ve Kalkınma Partisini yaşatma yürüyüşüne dönüşmüştür.

AKP sıkıştıkça eylem yapıp AKP’Yİ kurtaran PKK ve siyasi kanadı yürüyüşe katılarak, doğuda iki AKP il başkanını öldürerek AKP’Yİ vatan kurtaran aslan yapmıştır. Tiyatro yıllardır aynı oyunu farklı sahneleyerek sürmekte, halk uyutulmaktadır. Bir düşünün, 35 yıldır tüm 1 Mayıs bayramları PKK gerekçesiyle yasaklanmıştır.

Polisliğimden bilirim her 1 Mayıs ‘a bir ay kala emniyet birimlerine, işçi bayramını Pkk’ nin sabote edeceği, bombalama yapacağına dair istihbarat YAZILARI gelir, polisler bir ay önceden sokaklara dizilir, bayram yasaklanır, işçiler tartaklanır,tutuklanır,içeri atılırdı.

Bu halk bunu hiç uyanmadı. İşçileri terörist gördü hep hala öyle. İşçiler de devrimci diye Pkklıları aralarına almakta tereddüt etmediler ve haklarını alamadılar. Kazanılmış haklarını da bu yüzden hep kaybettiler. Şimdi de Hafta Tatili kaldırıldı çıt yok. Sebebi hak arayanlar Pkklılar, tek yol İslamcı şaşkınlar. Halk, PKK korkusu artı DİN narkozuyla uyutuluyor, kazanılmış hakları elinden alınıyor ama halk uyuyor.

BU halk da uyumaya bayılıyor kardeşim. Uyandıklarında, kellelerini düşerken gördüklerinde geç olacaktır. Adalet yürüyüşü Akp’ye ve tekeri YCHP ‘ye yarayacaktır. BUNU önlemenin tek yolu vatanseversin diyen herkesin katılıp PKK ve YCHP ye meydanı bırakmamasıydı, bu da yapılmadı. O halde herkes kaderine razı, gidişattan memnun demektir. Kanaatim budur.

Alaeddin Yavuz

15 TEMMUZ KUTLAMALARINDA AKP GERİCİ DARBE İLAN EDER, MUHALİF KATLİAMI BAŞLATIRSA TEDBİRİ OLAN KURUM YOKTUR. BU YÜZDEN ADALET YÜRÜYÜŞÇÜLERİ EYLEMİ UZATMALIDIR DA AHMET TÜRK LE POZ VEREN K. K. BU İŞİN ADAMI OLMADIĞINI GÖSTERMİŞTİR.

ADALETİN SİYASALLAŞMASI İĞRENÇTİR. MESLEĞİN GEREĞİ GİZLE BARİ YOKSA MİLLET O BİNAYA GİTMEZ, KENDİ İŞİNİ KENDİ GÖRÜR OLURSA SİZE DE UCU KÖTÜ DOKUNUR. HALK DİRENİŞLERİNİN SONUÇLARI KESTİRİLEMEYEBİLİR.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ ŞÖYLE SONUÇLANSA:

Hazır Hdp de ADALET deyip katılmışken, hükumette de adı “ADALET” olan bir parti varken, teröristler teslim olsa, askeri operasyonlar dursa, göz yaşları dinse, Pontus, Kürt, Süryani, Ermeni özerklik federasyon istekleri bitse, herkes mevcut ayağını bastığı vatan toprağına, devlete, özgürlüklerine, kazanılmış sosyal haklarına sahip, emperyalizme karşı çıksa, zaten birlikte huzur içinde yaşıyoruz, herkes Türkler de devlette görev alabilse, geçmişin günahları, acıları geçmişe terk edilse, toprak milliyetçiliği dediğim bu ilkede birleşse, eğitim, sağlık ücretsiz olsa, sokaklarda açlar evsizler olmasa, herkese aklı, yeteneği ölçüsünde alın teriyle yaşamını kazanacağı işler verilse, emeklilik, 45-55 yaş aralığına çekilse, akan kanlar dinse, dinler vicdanlara terk edilip çağdaş hukuk devleti kursak, herkes geleceğe umutla bakabilir kötü mü olur?

Kıyamet mi kopar?

Bence ADALET budur. Haksız mıyım yani, kötü bir şey mi istiyorum?

Haydi, herkes ADALET demişken yapıversek şimdi şunları ne olur yani?

Kıyamet mi kopar?

Koparsa kopsun ama tarihinde şu millet bir kere adaleti tecrübe ETMİŞ olur. İnsanlığa da örnek olmuş oluruz.

Belki 5000’den fazla dil konuşan 196 devletin haklarıyla da kardeşçe yaşanılabikecek bir dünya kurulmasını da başlatmış oluruz. Fena mı olur?

Haydi, geçmişi geçmişe gömelim, adaletli bir ülke kuralım hadi hemen başlayalım. Böyle ADALET ‘in hayali bile güzel be.

Takdir sizindir.

Alaeddin Yavuz

Facebook yazılarımdan notlardı bunlar.

Alaeddin Yavuz/

Alaeddin Yavuz wordpress

keykubat

/adilyargic

Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Güncel Siyaset içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.