SÖMÜRGECİLERİN HEDEFİ VE YAZILARIN KIYMETİ


EMPERYALİZM GİRDİĞİ ÜLKEDE BUNLARI YAPAR:

1-O ÜLKENİN ASİL HALKINI İKTİDARDAN İNDİRİR, ZAMANLA KÖLELEŞTİRİR.

2-O ÜLKENİN HAİNLERİNİ BAŞA GETİRİR, ÜLKE GELİRİNİN %60’INI DOĞRUDAN, %20’SİNİ TİCARİ YOLLA ALIR.

3-EĞİTİMİ BOZAR, KENDİ ÜRÜNLERİNİN TÜKETİLMESİNE YETECEK KADAR EĞİTİME İZİN VERİR.

4-O ÜLKENİN, TARİHİNİ TERSİNE, DİNİNİ KENDİ DİNİNE UYGUN HALE GETİRİR AMA, KUKLA DİN VE DEVLET ADAMLARI SAYESİNDE İNSANLARA HİSSETTİRİLMEZ.

5-“BİZDEN ADAM OLMAZ ” SÖZÜ HERKESÇE KABUL GÖRDÜĞÜNDE AMACINA ULAŞMIŞTIR.

6-İÇİNE ETTİĞİ EĞİTİM SİSTEMİ YÜZÜNDEN O ÜLKEDE YETİŞECEK KUKLALARI, KENDİ EMİRLERİNİ DOĞRU ANLASINLAR DİYE KENDİ ÜLKESİNDE EĞİTİM ALMALARINI SAĞLAR.

7-HALK EMPERYALİZME DİRENEMEYECEĞİNE İKNA EDİLİR VE YURT DIŞINDA EĞİTİM GÖRENLERE İNSANÜSTÜ SIFATLAR YAKIŞTIRMASI BAŞLAR.

8-KÖLELEŞMİŞ HALKLAR OYUNU ÇAKMASINLAR DİYE , KENDİ ÜLKESİNDE BİLE DONALD TRUMP GİBİ MALLARA DEVLETİ TESLİM ETMEKTEN ÇEKİNMEZ.

BİZDE 300 YILDIR OLAN FARKLI MI?

Alaeddin Yavuz

YAZI YAZMAK FEDAKARLIK İSTER.

ÖNCE, SPORDAN, SAĞLIKTAN TAVİZ VERİRSİNİZ. ÇÜNKÜ, YAZMAK İSTEDİĞİNİZ KONUDA BİLGİ VE BELGE YANİ KAYNAK ARAŞTIRMASI YAPMANIZ GEREKİR. BU GÜNLER, AYLAR, YILLAR ALAN BİR ÇABADIR VE ASLA EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI DA SİZE ÖDEMEZ.

BU NEDENLE, SEVİLEN YAZILAR YAZANLARIN VÜCUTLARI DEFORME OLMUŞ, HOŞ GÖRÜNÜM VERMEZLER.

İKİSİNİ BİR YAPAN OLMAZMI?

OLUR DA ONLAR DA EN FAZLA, AKLIMA GELEN ERTUĞRUL AKBAY GİBİ OLURLAR.

ATATÜRKÇÜYÜM DERKEN FETÖCÜLÜKLE SUÇLANIRLAR.

HAKLIDIR, HAKSIZDIR AMA SUÇLAMASINI DA BİR MESNEDİ VAR MI VAR. İŞTE O KADAR OLUNUR.

ÖRNEĞİN, YAZACAĞIM DEDİĞİM ERTELEDİĞİM YAZILARIM İÇİN SEÇTİĞİM, BATILI ÜNİVERSİTELERDE DOKTORA TEZLERİNDEN OLUŞAN VE DİLİMİZE ÇEVİRİLMEYİ BEKLEYEN 400 SAYFALIK METİNLER ÖNÜMDE. YILLAR ÖNCE TERCÜME ETMEK İÇİN BİKGİSAYARIMA YÜKLEDİĞİM METİNLER 5000 SAYFA DAN FAZLA. HADİ, HEM ÇEVİR HEM DE SPOR YAP BAKALIM.

BUNA, ALİŞ VERİŞ, YÜRÜYÜŞ, ZİYARET GİBİ GÜNLÜK SOSYAL YAŞAMI DA EKLERSEK ÇIK İÇİNDEN ÇIKABİLİRSEN.

KENDİSİNE MADDİ, MANEVİ DOĞRUDAN FAYDA GETİRMEDİĞİ GİBİ, SİYASİ, VE SİYASAL DİNCİ SALDIRILARINI DA, EKLEYİNCE HİÇ DE MANTIKLI BİR TERCİH DE DEĞİLDİR.

BÜYÜK EMEKLERLE YAZILAN, PAYLAŞILAN YAZILARI OKUYUN.

FİKİR ÇIKARIN VE BİRİLERİNİ İKNA ETMEK İÇİN TARTIŞIN.

BÖYLE İLERLEME SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

YOKSA, KİM OKURSA OKUSUN, BEN UĞRAŞAMAM DİYE PAYLAŞIRSANIZ HER ZAMAN CAHİL KALIRSINIZ.

EĞER İNANDIĞINIZ BİR DAVAYA AİT YAZILAR PAYLAŞIYORSANIZ ONA EN BÜYÜK ZARARI VERİRSİNİZ.

ÇÜNKÜ, SİZİN PAYLAŞIMINIZ DİYE OKUYAN BİTİ İLK SORUYU SİZE SORAR. İKNA EDİCİ CEVAP VEREMEDİĞİNİZDE İLGİSİNİ KAYBEDER. O KİŞİYİ DE KAYBEDERSİNİZ.

Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Güncel Siyaset, Hukuk ve devlet içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.