NEDİM ÇAKMAK,İBRANİCEYİ NEREDEN ÖĞRENDİN?


AÇIKLAMA;BU YAZI KİŞİSEL SALDIRI DEĞİLDİR. YILLARDIR GIYABIMDA YAPTIKLARINI EN SON KENDİSİ KUSMUŞTUR, BİR AÇIKLAMADIR. HERKES, YAZAR ÇİZER TİPLERİN İÇİNDE KİMLER OLDUĞUNU ÖĞRENMELİDİR Alaeddin Keykubat Yavuz
NEDİM ÇAKMAK, KENDİSİNE AİT BİR PAYLAŞIMA AİT YAPTIĞIM YORUMA KARŞILIK BANA KRİPTO YAHUDİ DEMİŞ.

NEDİM ÇAKMAK’IN SAÇMA YAZISINDAN BÖLÜMLER

YORUM ŞUDUR;
Bence berbat ve yanlı bir yazı. Manisa, eski Yunan kaynaklarında MAGNESİA geçer ve söyleyişi Mağnyeziya gibidir, Bursa ise PRUSA DIR. Afyon adı da Latin eski Yunan Opium’dur. Dilimize AFYON geçmiştir. Osmanlı adı Karahisar olup, Afyon tarımı nedeniyle başına Afyon konulmuştur. Bunlar, Kurtuluş Savaşı ardından dostluk amaçlı yapılan düzeltmelerdir. TÜRK-Yunan düşmanlığı Atatürk sonrası çıkartılan bir emperyalist TİYATRODUR”
DAHA SONRA DA ŞÖYLE BİR BİLGİ YAZISI YAYINLADIM;
“BAZI YAZAR ARKADAŞLAR TARİH, EDEBİYAT, TARİHÇE BİLMEDEN, AKADEMİK KAYNAKLARDAN ARAŞTIRMA YAPMADAN YAZIYORLAR. YA DA TÜRKİYE’DEKİ BOZUK, CAHİL, CEMAATÇİ AKADEMİSYENLERİ OKUYORLAR.
TABİ KAFA Bİ DÜNYA OLUYOR. TIN TIN…
SİZ DE ONLAR GİBİ OLMAYIN.
MANİSA, MAGNESİA, Bursa, PRUSA ‘dan, Sinop, Sinope, İznik, Nicaea, İzmir, Aramice Smyrna’ dan adını alır.
Afyon adı, en 2200 yıldan beri bölgede Opium (Grek Afyon) yetiştirilmesinden gelse de Selçuklu ve Osmanlı’daki Karahisar ülke Devle adının başına Afyon eklenerek Afyonkarahisar diye anılması 300 yıl geriye gider diyen Afyon Arkeoloji müzesidir.
Yahudilerin kendilerine has dilleri yoktur. Eski Aramice ve eski Mısır Arapçası temelinde olmasına rağmen Ptolome ve Roma dönemlerinde Grek, Latin dillerinden katkı almıştır. Alfabesi bozulmuş Arap – Arami alfabelerinden derlemedir.
ŞİMDİ siz inceleyin :
Aramean=Arami/Harami (!) : Grek/Yunan:, Hebrew/İbrani/Yahudi : Atabian=Arap demektir.””
Bunları google’dan bulabilmek için Yahudi veya İbrani olmaya gerek yoktur. Kafanı kullan yeter.
Bnları google’a sorup araştırmıyor, doğrudan “Kripto Yahudi” suçlaması yapıyor. Nedim bey gibi düşünmeyen herkes KRİPTO YAHUDİ.
Nedim by Onomastique/İsim Bilimi uzmanlığını konuşturmuş. Ben de ona aynını yapacağım. Bu suç değil aydınlatmadır, nefsi müdafadır.

İbrani Alfabesi

Arap Alfabesi

Arami Alfabesi

BEN KOMÜNİST ADAMIM, HANEFİ MATURİDİ BALKAN TÜRK’ÜYÜM. KÖKENİMİZ, TUNA BOYUNDA RAZGRAD İLİ DİYORLAR KÖYDE.
RAHMETLİ BABAMA GÖRE DE BURAYA KOMŞU ESKİ CUMA’LIYMIŞIZ. ÇANAKKALE-BİGA-YENİMAHALLE KÖYÜNDENİM. BU KÖYDE BİR YAHUDİ BULSUN BİZ DE ÖĞRENMİŞ OLURUZ. BİGA NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ CUMHURİYETİN İLK YILLARINDA YANMIŞ, KAYITLAR YOK. DEDEM, PLEVNEYİ GEÇEN RUSLARIN ARDINDAN COŞAN,BULGAR ÇETELERİN VE RUS ASKERLERİN SOYKIRIMINDAN KAÇARKEN KAĞNI ARABASINDA DOĞMUŞ…
BUNU DA 12 YIL ÖNCE “YENİ MAHALLE KÖYÜ VE 93 MUHACİRLERİ YAZIMDA İŞLEMİŞTİM. TÜRK’ÜM AMA IRKÇI DEĞİLİM, YAHUDİ,ERMENİ OLMAK BANA KOYMAZ,ASLA DA IRKÇILIK YAPMADIM. SADECE TÜRK OLARAK AKP DÖNEMİNDE YAPILAN SALDIRILARA KARŞI İLK BAYRAĞI KALDIRANLARDAN BİRİSİ OLDUM. VE HALA ÖYLEYİM.
HATASINI DÜZELTTİM VE BUNU SAYFAMDA DA İFADE EDİP AFYON PAYLAŞIMI YAPTIM. AMA ADINI VERMEMİŞTİM. BENİ ‘KRİPTO YAHUDİ’ İLAN EDİNCE BEN DE VERMEKTE BAŞKA ÇARE BULAMADIM. 10 YILDIR HER GÜN BLOGUMA GİRER, BENDEN TIRTIKLAR PAYLAŞIR, KOPYALAR YAPIŞTIRIR BİR ŞEY DEMEDİM VATANSEVER DİYE.
İKİ YIL ÖNCE DE “TÜRKLER DİN FAHİŞESİ DEĞİLDİR” DİYEREK KOCA TÜRK TARİHİNİ, 1400 YILLIK ARAP İSLAM TARİHİNE İNDİRDİĞİNDE GENE BOZMUŞTUM. CAHİL AKILLANMIYOR Kİ. HELE OKUMUŞ CAHİL HİÇ AKILLANMIYOR.
AMA BU DA SON,BEN YİNE DE NEDİM ÇAKMAK’IN CEVABINI VERDİM;ŞİMDİ NEDİM BEY ŞU SIRLARI YAZDIĞI MEŞHUR YAHUDİ DİLİ İBRANİCE’SİNİ NASIL ÖĞRENDİĞİNİ VE SOYUNU AÇIKLASIN HERKES DE ÖĞRENSİN…
ALAEDDİN YAVUZ
Paylaşım ve yorumlar sırasıyla verilmiştir.
  • Sol
  • Orta
  • Sağ
Kaldır

Bu saçmalıkları hangi dil bilgisi ile yazdın be adam?

  • Sol
  • Orta
  • Sağ
Kaldır

Bana yaptığı KRİPTO YAHUDİ yakıştırması aynı yazıdaki mesnetsiz yorumlar kadar mesnetsizdir.

  • Sol
  • Orta
  • Sağ
Kaldır

BÖYLE CAHİL ADAMLARI OKUYUP DA KAFANIZ BOŞ ŞEYLERLE DOLDURMAYIN, SİZ BİLİRSİNİZ GENE

Hiç bir Türk, TÜRK IRKÇILIĞI YAPMAMIŞTIR. Mustafa Kemal Atatürk bile, 1924’de Lenin öldürülünce yerine geçen Gürcü Mason Stalin, Türkiye’yi İngiltere idaresine terk edince, Amerika’dan gelen rüzgarların etkisinde yapmıştır.
İlk Türkçü Musevi Ahmet Cevdet Paşa,’dır. Ziya Gökalp Kürt’tür, değişen siyasi konjonktür yüzünden Türkçülük yapmıştır. Alpaslan Türkeş sekiz yıl ABD Harp okulunda okumuş, dönüşte Menderes’e darbe yapmış, ABD elçiliğine tank dayayıp darbe haracı istemiştir. Aslen 1864’de Sultan Abdülaziz’in Kıbrıs’a sürdüğü Pınarbaşı Ermenilerindendir. Ki, Abdülaziz bu şehrin adını bile kendi adıyla değiştirmiştir.
Devlet Bahçeli zaten biliniyor, 1917’de dönen 178.000 Ermeni sürgünlerindendir.
Arnavut Nedim Çakmak da Manisa şehzade sarayına alınmış bir iç oğlanı NEDİM’in torunu neden olmasın?
Alaeddin Yavuz
Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Güncel Siyaset içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.