CUMA NEYİN NESİ?


CUMA NEYİN NESİ?

Peygamber Muhammed’İn halkı olan Hicaz Araplarına yüzünü göstermeyen YILAN Yahweh/ El Lah, Allah,
Yahudilere bin yıl koruyuculuk eder. Onlarda onu böyle “insan yiyen şeytan, vampir gibi resmetmişler

İslam ve Hristiyanlık Tevrat kökenlidir.
Tevrat Yaratılış kitabı, Yahweh/Allah/Yılan tanrı, Evreni 6 günde yaratır, 7. gün Şabbat/Cumartesi dinlenir. Cumartesi çalışan veya işçi çalıştıran Yahudilere korkunç felaketler gönderir. Böylece Yahudiler cumartesi/Şabbat günü çalışmaktan çok korkarlar.

Cuma gününe Aramice ARİFE anlamında ARUBE derlerdi (E.H.YAZIR Cuma sure tefsiri)
Cuma günü de Cumartesiye hazırlanırlardı. Başka kutsiyeti yoktu.
Cuma ve pazar Hristiyan geleneğidir.

Adetli kadından doğduğu için GÜNAHKAR sayılan insanların günahlarını çekerek kurtarmak isteyen Allah/İsa kendinin öldürülmesine izin vermiştir. Bu yüzden Hristiyanlar Cumayı “HAYIRLI GÜN” İlan ettiler.
Pazar günü dirilip göğe çekilen Allah/İsa görevini tamamlayıp gerçek makamına döndüğünden de PAZAR, Allah’ın diriliş günü olarak kutsiyet kazandı.

ÖLEN TANRI BEBEK TECAVÜZCÜSÜ İSA,HRİSTO,CHRİST, JESUS,ALLAH CUMA GÜNÜ ÇARMIHA GERİLDİ, PAZAR DİRİLDİ. NİSAN’IN İLK 15 GÜNÜ BU YÜZDEN PASKALYA OLARAK KUTLANIR.

Hristiyanlığı resmi din kabul eden Konstantin, Cuma ve Pazar iki gün tatili çok gördü ve kendisi de Tanrı sanıldığından mıdır bilinmez Pazar gününü tatil, Cumayı da kiliselerin takdirine bıraktı ve ruhbanların ayin yaptığı gün oldu.
Ancak birçok Hristiyan ülkesi tarih boyunca barış anlaşmalarını “Hayırlı Cuma=İng. Good Friday gibi) Cuma günü yapmıştır.
Cuma (Toplanma) adını Muhammet vermiştir.

Bu durumda CUMA neyin nesidir?
Yahudilerde;;
Cuma=Arube=Cumartesinin Arife günü,
Cumartesi Yahudi, Allah’a uyar tatil yapar, toplanır Allah’ı anar;
Hristiyanlarda;
Cuma, Allah hayırlı bir iş için ölür, Pazar dirilip makamına çıkar.

Esenler otogar cami ve minaresi neye benziyor? İşte İslamı Babil inancına götürüyorlar. Zaten ondan doğma değil mi dört kitaba ait tüm dinler.

Bunların hatırına Hristiyanlar da toplanır Allah’ı anar.
Ya Müslümanlarda?;
Cuma=Toplanma günüdür de neyin hatırına?
Arube=Arife desen Yahudi, Allah hayırlı iş için öldü desen Hristiyan olur dinden çıkarsın.

İki dindekine benzer, İslam’da Cuma gününün kutsal sayılmasını gerektirecek hiç bir olay olmamıştır.
Kuran, 600 ayette “aklınızı kullanmaz mısınız?” sorusunu sorar.
Soruya kulak vermek takdirinize kalmıştır.

Reklamlar

About Alaeddin Yavuz

55 years old man,Turk, blogger, anti war, antiemperialist, socialist, since 1978's leftist, religionless, peacemaker, antiracest, retired constable, married, have two children, live in Istanbul- Turkiye Yazılarımı ırkçı, etnik,dini ayrımcı bulanlar, Selçuklu ile Osmanlı'nın çöküşünde, Atatürk'e yapılan 26 Kürt isyanı, Şapka yasası bahanesiyle çıkartılan çok sayıda iç isyanın, yine Atatürk'e 25 suikastın arkasında ve 30 yıldır, 50.000 insanımızın ölümünde Kürt Yezidiliği ve onların ardında saklanmış gayrimüslüm azınlıkların olmadığını ispatlasın. Tarih boyunca devletler dinleri, dinler devlet siyasetlerini belirlemiştir. Bilinenlere göre, Sümer ile başlayan din ile devlet siyaseti belirleme, Babil, Asur, İran ve Roma ile sürmüştür. Bu günde, devletler ve dinler günümüzün Roma'sı A.B.D. tarafından yeniden düzenlenmektedir. Yeni tanrılar ve Mehdiler çoktan piyasalara sürülmüştür. Siz, dinlerinizi değişmemiş zannedin durun. Bunları seçtiğimizi zannettiğimiz, onlara çalışan siyasiler, askeri, sivil bürokratlar, eğitimciler, yazar-çizerler ve din adamları yardımıyla yapmaktadır. Din adamları tarih boyunca, daima halka çobanlık eden hakim sınıfın ortağı olmuşlardır. Temel ilkeleri, "Korkut, Kandır, Köleleştir. Ölüm sonrası sonsuz yaşamada, "ebedi mutluluk" vaadini kaçırmakla korkuturlar; Cennet, ve ebedi yaşam mükafatlarıyla kandırırlar; Siyasi ve dini otoriteye itaate razı ederek köleleştirirler. Halka hizmet eden, devlet ve egemen sınıfa karşı koruyan tek bir din yoktur. Tüm yasalar, halkın aleyhine yapılır. Egemen sınıflar yargı tanımazlar. Çobanların sürülerini koruyup, otlatıp,sulayarak beslemeleri ve satmaları gibi, din adamlarının ortağı egemen sınıflar da halkı, küçük refah artışları, dini bağnazlığı körükleyerek kendilerine bağlar, güç ve şöhret kazandıracak savaş iç savaş, terör, işgal olaylarında da kurban ederler. Aynı çobanın sürüsüne yaptığı gibi. Günümüzde Kombine Tesisleri çağdaş hayvancılık ile cağdaş devlet anlayışını daha açıklanabilir hale getirmişlerdir Tacı Haine Giydiren Milletin Kanı Dinmez. Takdir sizindir.
Bu yazı Arkeoloji-Dinler Tarihi içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.