About

This is an example of a page. Unlike posts, which are displayed on your blog’s front page in the order they’re published, pages are better suited for more timeless content that you want to be easily accessible, like your About or Contact information. Click the Edit link to make changes to this page or add another page.

Reklamlar

2 Responses to About

 1. Olgun Sarıkaya dedi ki:

  Arap Tanrıları yazın hakkında
  Yav arkadaş biraz tarih biraz dil bilimi olsa herşey anlaşılacak da ikisi de karıştırılmış.
  Yani Arapçayla,sümerce, Türkçe felan böyle farklı kökenli diller bağdaştırılmamalı bence
  Biraz islami kaynakları araştırsak zaten hepsinin cevabını bulacağız.Şimdi putlar 3-4 yolla oluşturulmuş :
  1)Birincisi Meleklerin isimlerini kancık(kadın)-erkek adı olarak adledip onlara taptılar ve yoldan çıktılar :
  Necm suresi ayetler
  “Göklerde nice melekler vardır ki onların şefaatleri; ancak Allah’ın izniyle, dilediği ve hoşnut olduğu kimselere yarar sağlar.”
  “Şüphesiz ahirete iman etmeyenler, meleklere dişi isimleri veriyorlar.Hâlbuki onların bu hususta hiçbir bilgileri yoktur. Onlar sadece zanna uyuyorlar. Şüphesiz zan, hakikat namına hiçbir şey ifade etmez.”
  Gördüğünüz gibi ayette gökteki meleklerden bahsediyor ve bazı kimselerin meleklere dişil isim verdiğini söylüyor.Bildiğiniz üzere gök katlarında ve evrende birçok melek görevli ve mevcuddur.
  Misal her bir gezegenin hareketinden de bir melek sorumludur.

  “Allah’ın, onları hep birden toplayacağı, sonra da meleklere, “Bunlar mı size ibadet ediyorlardı?” diyeceği günü bir hatırla!”
  SEBE Suresi 40. ayet
  “(Melekler) derler ki: “Seni eksikliklerden uzak tutarız. Onlar değil, sen bizim dostumuzsun. Hayır, onlar cinlere ibadet ediyorlardı. Onların çoğu cinlere inanıyordu.””
  SEBE Suresi 41. ayet

  Bildiğiniz üzere mitolojide “Herkül ” adından birisi var.Aslında İslama göre Herkail As. gök te görevli bir melek bakın ayetlerde de melekler nasıl bahsediyor.

  2)Bilindiği üzere Bazı Cin tayfalarının isimleri de ilahlaştırılmış Yani Havas ilminden bi haberseniz
  Cin tayfaları saymakla bitmez Marid,ifrit, felan dersiniz 80 çeşit ifrit çıkar karşınıza
  Hatta durum o dur ki İslamiyet öncesi bazı bedeviler bir çölde korktukları için o çölde yaşayan Cinlere seslenip: “bize zarar vermeyin size sığındık” derlermiş

  3)Allah ın sonsuz sıfatı vardır.
  Biz zaten Esma ül Hüsnaya güzel isimler sıfatlar diyoruz bunlardan bazısı insanlarda bulunabilir ve insanlara da verilebilir El Malik gibi ya da Malikül Mülk gibi
  Şimdi ilk olarak Hz İbrahim döneminde bir adam siyah koyunlar veren bir sürüye beyaz bir koyun heykeli yapar ve koyunlar onun görüntüsünden etkilenerek beyaz yavrular doğurur.Görüntünün canlı üzerindeki psikolojik etkisi biliniyordur Ardından Hz Süleyman zamanında büyük alimler ve evliyalar hatırlansın ve insanlar onlara benzesin diye onların heykelleri yapılır.
  Arap topluluklara gelince ilk zamanlar Allah a dua ederken 2000 yıl önce Yahudilerin ettiği gibi
  “Ya Rabbi şu kulunun Yüzü suyu hürmetine(Hatrına) benim duanı kabul eyle ” diyerek dua ederlerdi .Ardından Hz İbrahim döneminden gelen evliya ve sahabe dedelerinin resimlerini taşa kazıyarak resimler önünde dua ettiler hatırlamak amacıyla bu süre zarfında resimdekilerle konuşarak “Rabbim duamı senin hatrına kabul etsin” ,”Dualarım şu sen biliyorsun ” derken dualarını Allah’a etmeden başka şekle büründü Bir sonraki nesillerde biz de dedelerimiz(Cedd’imiz)atalarımız için birşeyler yapalım diyerek bu resimleri heykele çevirmişlerdir
  Bu cedd lerde insan isimleri ve Allah ın sıfatları bulunabilmesi doğal çünkü Allah ın bazı isimleri kişilere de verilebilir. Bunlar peygamberler de olabilir en basit örneği Hz İsa ilahlaştırılmış
  Bir zamanlarda Hz Zübery
  4) Allah ın sıfatlı içinde bir heykel yapmış olmaları ihtimalini ben düşünüyorum.Bugün bilim adamları Sümerlilerin 99 tanrısının Aynı tanrının farklı isimleri oldugu üzerine tartışıyor.
  Yani dedesininkini yapıp ondan isteyen adam Allah ı da aynı konuma getirerek isteyebilir.
  “El” arabcada tekillik ekidir ingilizcedeki “the” ekiyle aynıdır.

  Büyük oranda gezegenlerden alınan Tanrılar tahminime göre Gezegenlerden sorumlu(hareketinden) melekler yani felek den esinlenerek yapılmıştır.
  Şems=güneş,….
  Cinlerin şekilleri konusunda birçok islami eser var görenler çizmiş bakın derim.
  Hacer-ül Esved incelenmemiş ama hakkında çok yazılmış farklı bir konu
  Kabeyi Peygamberimiz inşa etmedi ki ondan önce de taş defalarca kondu hatta kabe bile kaç kez yeniden inşa edildi
  ikincisi bir toprak ya da taş öpüldükçe hastalık çoğalır mı????
  Birde aval diye tanrıları yok koydugun viki kaynağında eğet translate kullanmak istersen avval yazınca arabcaya abgal çevirir ama Allah ın ezeli sıfarları vardır Evvel ve Âhir sıfatları da böyledir
  Yani başlangıcı olmayan “Evvel” dir.
  birde senin amm veya cedd kısımları çok saçma olmuş mantık dışı
  aval aval bakmalar felan saçma açıkça doğruyu söylüyorum dost acı söyler
  putperes arap diyoruzda hep onlarda Allah ı biliyor ve inanıyor tek olduguna zaten
  “El ilah” Tek ilah tanrı demek yani Ellah arabcada ünsüzlerin değeri yok Onlar Allah ın yanında başkalarından istiyor ve peygamberimizi kabul etmiyorlardı başkalarına Tanrı gibi davranıyordu
  Elif, Lam, Mim, Ra yı da nelere baglamışsın mim açıklanmamış
  Nitekim bu kadar sözün sonuna İslamın anlayışını verelim:
  “Bu yeni bir din değil Hz Ademden bu yana sürekli tebliğ edilen hak yoldur”
  Arkadaşım İslamın eleştireceksen önce kendi kaynaklarını okumalısın ordan burdan bu şunu demiş o onu demişle olmaz lütfen

  Beğen

  • Alaeddin Yavuz dedi ki:

   Sayın Olgun Sarıkaya, bu güne kadar yapılan en mantıklı eleştirilerden birini yaptınız. Kutlarım.
   Yorumlarınıza gelince, siz İslami mantığa göre yapmışsınız. Oysa peygamberin yaşamını anlatan siyer kitaplarında bahsedilen put sayısı 25 kadardır.
   Bu yazının kaynakları içinde verilmiştir ve Sümer, Babil, Asur, Sabi, Keldani, Mısır, grek kaynaklarına kadar, arkeolog dilbilimcilerin yazılarından dilimize yaptığım çevirilerin ortak değerleri alınarak yazılmıştır.
   Her şeyi, İslam mantığı ile açıklamanın da gereği yoktur. Bu yazı ne İslam’a ne de diğer dinlere yapılan bir eleştiri olmayıp, Arap kavimlerinin ortak kültürlerini yansıtır. Yazının eksikleri vardır. Sizin verdiğiniz örnekler de son zamanlarda yayınladığım yazılarımda siyer, hadis ve tefsir kitaplarından aynen alınarak yazılmışlardır.
   Dini inançları olanlara sataşan bir durum da yoktur. Yazının mantığı budur.
   Verdiğiniz İslami örneklere gelince Kur’an ayetlerine kadar diğer yazılarımda yer almaktadırlar.
   Yazılarım, ülkemizde dış güçlerce desteklenen, ve gerçek İslam olmayan, dinin ilkel Ortodoks Yahudi, Ortodoks Hristiyan ve şeytan ibadeti olan Kürt-Emevi Yezidiliğine dönüştürülmesi için çabalayan sahte televizyon hocalarının gerçekte neyi İslam adıyla verdiklerini de göstermektedir.
   Bu yazıların İslam’a sokulan bidatların, hurafelerin ayıklanmasına da yardımcı olacağı açıktır. Amacım, benim çocukluğumda yaşadığım Hanefi Maturidi İslam anlayışının yok edilip yerine adlarını verdiğim bozuklukların getirilmesi siyaseti olan Ilımlı İslam hocalarının yaratmak istedikleri yobazlığı önlemektir.
   Ben dinlere inanmam ama, dinlerin gerçek bozukluklarını dile getiririm. Gerçek iman sahipleri de bunlardan olumlu şekilde yararlanabilirler. Ve yararlananlar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamıştır.
   İslam’ın da doğduğu topraklarda bir sapkın yaşamı önlemek için geldiğine inanıyorsanız, bu sapkınlıkları ve kaynaklarını en iyi veren yazılar da bunlardır.
   Bu gün İslam, yeryüzünde yaklaşık 57 ülkede birbirine uymayan hatta tamamen zıt gelenekler ile yaşamaktadır. Dört mezhep, 1000’den fazla biri ötekinin camisine gitmeyen tarikatlara bölünmüştür. Bu kadar karmaşa içinde birilerinin her şeyi İslam ile açıklamaya kalkmaları kendi bilgi düzeylerine dayanır.
   Bu yazıları okumaya cesaret ettiğinizden dolayı da kutlarım. Yorumunuzdaki tüm bilgiler son yazılarımda verilmiştir.
   Eleştirdiğiniz yazı İslami mantıkla yazılmamıştır. Dinler tarihini ve farklı dinleri okuduğunuzda bunlara rastlayacaksınız.
   Ben size ilk önce mezhepler ve tarikatları bir kısa incelemeden geçirin de İslam’ın nasıl yaşandığı hakkında fikir sahibi olun derim. O zaman bu yorumları yapamayacağınızdan da eminim.
   1990’lı yılların sonlarında gazeteci Ali kırca diyanet işleri başkanlığı yapmış altı tane başkanı bir araya getirmiş ve hiç birisi de İslam adına ortak açıklama yapamamıştı. Bunun tek nedeni de bunların Müslümandan çok farklı inanışları İslam adıyla yaşayan devşirme, kripto dinlerin temsilcileri olmaları ve diyaneti de sırayla paylaşmalarındandır. Gerçek Müslümanların İslam’ı dönüştüren kripto azınlıkları hedef almaları gerekir, benim ve benim gibi yazanların renkleri bellidir ve dinlere de müdahaleleri yoktur. Sayıları her gün artan bir çok din adamı İslam’ı dinsizlerin, ateistlerin değil, din adamlarının, dindarların bozduğu yorumlarının arkasını da sorgulayınız derim. Siz yanlış hedefe atış yapıyorsunuz bilginiz olsun.
   Gene de takdir sizindir.

   Beğen

Blog yazılarına katlanamayan, küfür ve tehditle sindirmeyi tek çare gören yobazlara özel uyarıdır :Bu bloga kimseyi zorla çağırmadık. Beğenmeyen çıkabilir. Bir paylaşıma YORUM yapmak karnının şişini indirmek değildir. O paylaşımda veya yazıda gördüğü olumlu veya olumsuzlukları, eksiklikleri bildirmek, beğenmiyorsan neden beğenmediğini, nasıl olması gerektiğini yazmaktır. Gazınızı boşaltırsanız yazar da size gazını boşaltır. Dinimizi yaşamak istiyoruz diye geldiniz, herkese kendi uydurduğunuz bir din dayatmaya başladınız. Bu yazılar dininizi çökertiyorsa dininiz de imanınız da gerçekten boştur. Boş olan şeyi millete dayatma hakkınız yoktur. Medeniyetsizliğin, görgüsüzlüğün lüzumu yok. İnsan olun insan!!!

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s